Biała Podlaska

Turniej w gimnastyce artystycznej w Białej Podlaskiej

03
gru 2023

Po raz czwarty w Białej Podlaskiej odbył się klubowy turniej w gimnastyce artystycznej „Gimnastyka Artystyczna Moja Pasja”. Około dwustu zawodniczek zaprezentowało się przed jury oraz publicznością w bialskim liceum.

W sobotę, 2 grudnia w hali sportowej IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej odbył się turniej w gimnastyce artystycznej „Gimnastyka Artystyczna Moja Pasja”. Podczas imprezy można było podziwiać występy zawodniczek trenujących gimnastykę artystyczną w układach tanecznych, z przyborami (piłka, maczugi, wstążka, obręcz), w układach grupowych, duetach oraz trio.

O tym co działo się podczas turnieju, skąd wziął się pomysł na utworzenie grupy trenującej gimnastykę artystyczną w Białej Podlaskiej i jak wygląda to od strony zawodniczek opowiedziała Kinga Franczuk, prezes Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej w Białej Podlaskiej oraz młode adeptki tej dyscypliny sportu.


Wydarzenie to nie tylko same pokazy w wykonaniu zawodniczek, to także szereg wydarzeń towarzyszących. m.in. koncert Zespołu „Art Quintet” składający się z pięciu utalentowanych kobiet z: Polski, Białorusi i Ukrainy, które na co dzień są pedagogami w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej.

Wystąpiła również znana i utalentowana wokalnie Maja Romanowska oraz formacje radzyńskiej szkoły tańca prowadzonej przez Pawła Jabłońskiego - Dance ma sens. Odbył się również kiermasz Bożonarodzeniowy.

Podczas turnieju odbyła się licytacja choinek, które organizatorzy otrzymali od jednego ze sponsorów.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
mama_ Pon. 04.12.2023 13:25:52

Czy rodzicom nie przeszkadza, że ich małoletnie córki są tak roznegliżowane? Czy stroje gimnastyczne nie mogą okrywać w większym stopniu małych dziewczynek? Myślę, że występny i poziom akrobacji by na tym nie stracił na atrakcyjności.

...... Czw. 07.12.2023 19:09:51

Nie przeszkadza ;)