Siatkarze międzyrzeckiej "Trójki" nie dali rady faworytowi

Sport Pon. 13.03.2023 14:12:54
13
mar 2023

W sobotę, 12 marca w meczu 12 kolejki 2.Ligi siatkarzy zawodnicy UKS Trójka Międzyrzec Podlaski podejmowali u siebie drużynę CHKS Arka Chełm. Było to starcie faworyta z outsiderem. Siatkarze z Chełma są blisko wywalczenia awansu do Tauron 1.Ligi, natomiast Trójka zdołała uzbierać 8 punktów w ligowej tabeli.

Siatkarze z północy Lubelszczyzny źle weszli w mecz. Swoje pierwsze punkty zdobywali po nieudanych serwisach zespołu gości, nie potrafili wykonać skutecznego ataku. Przełamanie nastąpiło jednak bardzo szybko. Przy stanie 3:5 uczniowie z Międzyrzeca popisali się dobrym postawieniem bloku, następnie w pole zagrywki wszedł Patryk Sobieszczak. Zawodnik UKS-u spędził tam dużo czasu popisując się trudnym w odbiorze serwisem oraz dwoma asami. Gospodarze w tamtym fragmencie seta wyszli na prowadzenie 10:9, wtedy o czas poprosił trener zespołu Arki. Po powrocie z wymuszonej przerwy, goście całkowicie zdominowali parkiet. W drużynie z Chełma funkcjonował każdy element siatkarskiego rzemiosła. Skuteczny atak, punktujący blok oraz mocny serwis pozwoliły wygrać pierwszą partię do 16.

Drugi set był najbardziej wyrównany. UKS Trójka Międzyrzec Podlaski w niczym nie przypominała drużyny z pierwszej odsłony. Poprawili oni każdy element gry. Posłanie mocnej piłki na stronę rywali i zdobycie przy tym punktu nie było już dla międzyrzeczan problemem. Zespół, który nie był faworytem potrafił wyjść na prowadzenie 17:12.

Dużo do gry wnieśli Michał Gołębiowski oraz Kacper Klepacz. Lider tabeli przebudził się jednak w ostatnim momencie. Arka Chełm wykorzystując błędy Trójki doprowadziła do remisu 18:18. W końcówce goście wytrzymali presję i wygrali 22:25.

Ostatnia partia znów była wyrównana, ale tylko do pewnego momentu. Zespół z Międzyrzeca fragmentami zbliżał się do Arki na różnicę jednego bądź dwóch punktów. Niestety wtedy od razu pojawiały się proste błędy w rozegraniu piłki czy dotknięciu siatki. Siatkarze z Chełma ponownie lepiej zaprezentowali się w ostatnich akcjach i zespół "Trójki" oddał seta do 19.

Trener Marcin Śliwa w pomeczowej wypowiedzi podkreślił, że drużyna Arki Chełm była budowana pod kątem awansu do Tauron 1.Ligi. Parametry fizyczne, doświadczenie i poziom gry były po stronie zawodników z Chełma. Jego zespół chciał przeciwstawić się faworytom, jednak mecz wygrała drużyna lepsza.

UKS Trójka Międzyrzec Podlaski vs CHKS Arka Chełm 0:3 (16:25, 22:25, 19:25)

"Trójka" - skład wyjściowy: Gołębiowski Michał, Nowacki Tomasz, Sobieszczak Patryk, Kępka Rafał, Jesień Bartosz, Klepacz Kacper, Kołodziej Grzegorz. Rezerwowi: Dembowski Jakub, Jankuniec Hubert, Jurkowski Damian, Leppert Borys, Gonera Szymon, Lechowski Michał.

Trener: Marcin Śliwa

Autor: Łukasz Goławski