Międzyrzec Podlaski

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Międzyrzecu

Sport Sob. 24.02.2024 11:55:01
24
lut 2024

3 marca o godz. 12.00 w Międzyrzecu Podlaskim odbędzie się bieg uliczny „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” na dystansie symbolicznym 1963 metry.

Start uczestników biegu o godz. 12:15 - ul. Kościelna przy muralu Żołnierzy „Wyklętych”.

Symboliczny dystans to rok śmierci ostatniego Żołnierza Niezłomnego, który poległ w walce czynnej – Józefa Franczaka pseud. Lalek. Przedsięwzięcie to ma charakter ogólnopolski, a nawet wykracza poza granice naszego kraju. Jego pomysłodawcą i koordynatorem jest Fundacja „Wolność i Demokracja” z siedzibą w Warszawie.
Impreza jest zaplanowana jednocześnie w kilkuset miejscowościach. Ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Zapisy imienne prowadzone są w formie zgłoszenia telefonicznego pod nr 83 371 20 15 do wyczerpania limitu miejsc (120 osób). Udział w biegu jest bezpłatny. Nie przewiduje się kategorii wiekowych. W biegu mogą uczestniczyć wszyscy zdolni do przebiegnięcia tego dystansu: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy. Mile widziane są rodziny. Organizator zapewnia opiekę medyczną.

3 marca o godzinie 11.00 nastąpi otwarcie Biura Zawodów, które będzie mieściło się w obiektach Zespołu Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim, ul. Warszawska 30. Tam również odbędzie się weryfikacja uczestników oraz wydawanie numerów startowych.

WARUNKI UCZESTNICTWA W BIEGU

1. Warunkiem uczestnictwa jest prawidłowo dokonany zapis do uczestnictwa w Biegu i jego weryfikacja przez Organizatora.
2. Udział w Biegu jest bezpłatny.
3. W przypadku nieodebrania pakietów w wyznaczonym czasie, zostaną one przekazane osobom chętnym, którym pakietów zabrakło.
4. W celu odbioru pakietu i numeru startowego oraz weryfikacji „Oświadczenia” Uczestnik winien okazać dowód tożsamości ze zdjęciem.
5. Ze względu na symboliczny charakter Biegu, Organizator prosi o start w koszulce otrzymanej w pakiecie startowym.
6. Organizator prosi Uczestników o start z symbolami narodowymi w postaci, np.: kotylionów, szalików, chorągiewek, flag.Inf. pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.