Międzyrzec Podlaski

Zmiany w OT KOWR w Lublinie. Stanowisko dla Stanisława Żmijana

31
sty 2024

Stanisław Żmijan został powołany na stanowisko dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie. Nowy dyrektor jest związany z naszym regionem, m.in. z Włodawą i Międzyrzecem Podlaskim.

Przez kilka kadencji Stanisław Żmijan zasiadał w ławach poselskich z ramienia Platformy Obywatelskiej. Jego zastępcą w Oddziale Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie został Daniel Słowik. Akty mianowania wręczył dyrektor generalny KOWR Henryk Smolarz. Stanisław Żmijan zastąpił na stanowisku Kamilę Grzywaczewską pochodzącą z Gminy Urszulin w powiecie włodawskim.

_________________________
Stanisław Żmijan ma 66 lat, urodził się w Tarnogrodzie niedaleko Biłgoraja, ale od lat mieszka w Międzyrzecu Podlaskim. W 1975 r. ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. Następnie rozpoczął studia inżynierskie na Politechnice Lubelskiej, które ukończył w 1980r. rozpoczynając pracę jako laborant w Rejonie Budowy Dróg w Lublinie. Po czterech latach został przeniesiony na stanowisko zastępcy dyrektora Rejonu Dróg Publicznych we Włodawie. Później awansował na dyrektora RDP w Międzyrzecu Podlaskim. To polityk, inżynier i samorządowiec, poseł na Sejm IV, V, VI, VII, VIII kadencji. Obecnie stoi na czele regionalnych struktur PO. Szefem partii na Lubelszczyźnie był też w latach 2011-2013.

Fot.: OT KOWR w Lublinie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Andrzej Ilczuk
+48.502173757

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Cynizm i obłuda partyjna.. Czw. 01.02.2024 06:59:03

Typowa karuzela stanowisk.Powielanie, tak krytykowanej polityki poprzedników.PO jako partia matka,stawia przede wszystkim na swoich.Zresztą takie jest założenie,każdej partii aby pod płaszczykiem działania,na rzecz dobra wspólnego ,zabezpieczyć interesy członków.

Zenek Śr. 31.01.2024 18:39:27

Pilnie uczył się przez lata - a za pilność jest zapłata,, został sławnym Staś malarzem,, sięgnął szczytu swoich marzeń.

marss Śr. 31.01.2024 17:15:29

I to są te apolityczne kadry -budowlaniec z wykształcenia, potem przez lata był p9)osłem a teraz partia rzuca go na odcinek rolnictwa....śmiech na sali....