Biała Podlaska

XX-lecie nadania imienia Mikołaja Kopernika Publicznej Szkole Podstawowej w Tłuśćcu

07
cze 2023

We wtorek, 6 czerwca Publiczna Szkoła Podstawowa w Tłuśćcu obchodziła dwudziestą rocznicę nadania imienia Mikołaja Kopernika. Dla upamiętnienia tego wydarzenia na placu szkolnym został zasadzony Dąb Mikołaj.

- Dąb będzie przypominał nam o naszym patronie. Jest to rok szczególny, wielu jubileuszy - urodzenia, śmierci i wydania drukiem dzieł Mikołaja Kopernika, dlatego zdecydowaliśmy się obchodzić go w tym roku - mówi Ewa Demczuk, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Tłuśćcu.

We wrześniu 1996 roku w Tłuśćcu odbyła się uroczysta wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego. Była połączona z oddaniem do użytku nowego budynku. Uroczystości związane z nadaniem imienia Mikołaja Kopernika Publicznej Szkole Podstawowej w Tłuśćcu odbyły się 14 września 2002 roku.

- Kontynuujemy tradycję i pamięć o patronie, bo to buduje wspólnotę szkolną. Szkoły na terenie gminy Międzyrzec Podlaski stają szkołami rodzinnymi i społecznymi - mówi Krzysztof Adamowicz, Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski.

- To bardzo budujące wydarzenie, że w tak małej miejscowości upamiętniono wielkiego człowieka. Za to należy wyrazić wielkie uznanie osobom, które zdecydowały o wybraniu takiego patrona - mówi Robert Dmitruczuk, wicewojewoda lubelski.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.