Międzyrzec Podlaski

Sukces uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim

Region Wt. 14.11.2023 15:04:11
14
lis 2023

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim zajęli II miejsce w filmowym konkursie historycznym „Patria Nostra”. Młodzież w składzie: Julia Konewko kl. 3i, Aleksander Nurzyński kl. 5i1p, Robert Tymoszuk kl. 4i1 przygotowała animację poświęconą II wojnie światowej, a dokładniej, martyrologii ludności żydowskiej w getcie warszawskim.

Podczas Gali Finałowej w Warszawie w nagrodę za prestiżowe miejsce, uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe, pieniężne oraz szablę i statuetkę dla szkoły. Opiekę nad projektem i uczniami sprawowała Joanna Pióro. Międzyrzecka młodzież brała udział w tym konkursie po raz kolejny, natomiast osobą, która po raz pierwszy „pchnęła” tę załogę do udziału w konkursie, była pani Maria Witkowska, dawna nauczycielka języka polskiego w ZSE.

- Film konkursowy, który przygotowaliśmy był o Zagładzie Żydów z 10.03.1944r. Rysunki oraz montaż to było moje zadanie, natomiast Aleksander i Robert zajęli się pomysłem na 'fabułę', kolejnością scen i ich wyglądem. Można powiedzieć, że byli „mózgami operacji”, podczas gdy ja byłam „sercem”. Złączenie wszystkiego w całość zajęło nam około trzech miesięcy, ale nie było to takie trudne do przejścia, gdyż u boku mieliśmy Panią Wicedyrektor Joannę Pióro. Podczas procesu powstawania animacji mogliśmy liczyć na pomoc szkoły, bliskich oraz przyjaciół. Dzięki temu narodziła się w nas nadzieja, że możemy osiągnąć więcej, niż zakładaliśmy od początku. Poza tym każda myśl o Pani Marii Witkowskiej, naszej byłej nauczycielce, przyczyniła się do wysiłku, chęci oraz wiary w to, że naprawdę jesteśmy w stanie zająć podium. Będąc szczerym, to dzięki niej i wszystkim zaangażowanym osobom, świętujemy tak wielki sukces - powiedziała Julia Konewko, laureatka konkursu.Inf. pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.