Międzyrzec Podlaski

Strażacy z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski obchodzili swoje święto

Region Śr. 01.05.2024 15:20:49
01
maj 2024

4 maja swoje doroczne święto będą obchodzić strażacy. Strażacy z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski już 30 kwietnia spotkali się na Eucharystii. Uroczystej Mszy św. w kościele św. Mikołaja w intencji strażaków przewodniczył ks. Roman Banasiewicz, proboszcz parafii Chrystusa Króla.

Słowa wdzięczności do strażaków skierował ks. Dariusz Parafiniuk. - Na strażaków zawsze można liczyć. Niosą pomoc potrzebującym, a także angażują się w parafiach - mówił dziekan międzyrzecki.

- Spotykamy się, aby podziękować za łaski udzielone za przyczyną św. Floriana i prosić o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski na przyszył rok - powiedział Mateusz Włodarczyk, Komendant Miejski Ochotniczych Straży Pożarnych w Międzyrzecu Podlaskim.

Na uroczystą Mszę św. przybyły Poczty Sztandarowe, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z miasta i gminy Międzyrzec, a także włodarze dwóch samorządów, Paweł Łysańczuk, nowo wybrany burmistrz Międzyrzeca i Krzysztof Adamowicz, Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.