Międzyrzec Podlaski

Podejrzany o kradzież rozbójniczą 48-latek trafił do aresztu

Region Wt. 09.04.2024 12:22:26
09
kwi 2024

Do tymczasowego aresztu trafił 48-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Mężczyzna podejrzany jest o kradzieże rozbójnicze na pracownicach sklepów. Sprawca dwukrotnie „odwiedził” markety i ani myślał zapłacić za wybrany towar. By utrzymać się w jego posiadaniu groził śmiercią oraz użył przemocy wobec kobiet. Zarzuty usłyszał w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń doszło w marcu oraz kwietniu br. Sprawca dwukrotnie „odwiedził” sklepy na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Ani myślał jednak płacić za wybrany towar. Jego łupem padły perfumy i alkohol na łączną kwotę ponad 500 złotych. Jednak by utrzymać się w ich posiadaniu w jednym przypadku groził pracownicy śmiercią, w drugim użył przemocy wobec kobiety, która chciała go zatrzymać.

Kryminalni międzyrzeckiego komisariatu, którzy zajęli się sprawą ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o ten czyn. Okazało się, że jest to 48-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, który pod koniec ubiegłego miesiąca opuścił zakład karny. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Zarzuty usłyszał w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.