Międzyrzec Podlaski

Międzyrzeckie obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Region Sob. 11.11.2023 16:02:09
11
lis 2023

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Międzyrzecu Podlaskim rozpoczęły się od Eucharystii sprawowanej w kościele św. Mikołaja. Mszę św koncelebrowało sześciu kapłanów: proboszczowie czterech międzyrzeckich parafii, ks. senior - wieloletni diecezjalny kapelan strażaków ks. Roman Sawczuk i ks. Daniel Struczyk - kapelan 23. batalionu lekkiej piechoty z Białej Podlaskiej. Mszy św. przewodniczył ks Dariusz Ostałowski, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu. Homilię wygłosił dziekan międzyrzecki ks. Dariusz Parafiniuk.

Żyjemy w trudnym miejscu i w trudnych czasach. Potrzebujemy mądrego przywództwa na każdym poziomie. Trzeba być mądrym po ludzku ale i po bożemu, a mądrość tak naprawdę jest tylko u Pana Boga. My musimy tutaj w naszych środowiskach, w naszych parafiach w naszym mieście, w naszej gminie budować to co jest budowane na Panu Bogu i na jedności – mówił ks. Dariusz Parafiniuk.Po Mszy św. uczestnicy obchodów święta niepodległości w asyście Orkiestry Dętej z Łukowa udali się pod Pomnik Bohaterów Miasta, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Wiceburmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Paweł Łysańczuk zwrócił się do mieszkańców żeby wszyscy wspólnie działali dla dobra miasta i całej Ojczyzny. To od nas zależy w jakim kierunku nasza Ojczyzna będzie podążać – mówił.Na zakończenie 105. rocznicy odzyskania niepodległości wystąpił Młodzieżowy Chór Miasta oraz Orkiestra Dęta z Łukowa.
 

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.