Międzyrzec Podlaski

Międzyrzeccy kryminalni odzyskali skradzione Audi

Region Wt. 24.10.2023 17:05:49
24
paź 2023

Kryminalni z międzyrzeckiego komisariatu odzyskali skradzione Audi. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 23 i 26 lat. Starszy z nich podejrzany jest też o kradzież w domu pokrzywdzonego i posiadanie narkotyków. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. Po tym 26-latek wykorzystując sen gospodarza, wyszedł zabierając ze sobą „dodatkowe prezenty”.

W ubiegłym tygodniu do komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim zgłosił się mieszkaniec miasta, który został okradziony. Z jego relacji wynikało, że pod jednym ze sklepów poznał dwóch mężczyzn, których zaprosił do swojego domu. Tam wspólnie spożywali alkohol. Niestety nie był w stanie podać ich personaliów ani określić kiedy dokładnie jego goście go opuścili. Jednak po ich wyjściu stwierdził kradzież „kilku drobiazgów” w tym telewizora, zegarka, portfela z zawartością, dokumentów oraz kluczyków do samochodu. Zgłaszający dodał, że po tym postanowił sprawdzić co z autem. Wówczas okazało się, że i ono „zniknęło” z miejsca, w którym było zaparkowane.

Sprawą zajęli się kryminalni międzyrzeckiego komisariatu. Funkcjonariusze szybko ustalili personalia osób podejrzewanych o udział w zdarzeniu. Do spawy zatrzymany został 26-latek oraz jego 23-letni kompan. Policjanci odzyskali też skradzione auto, które zostało już częściowo zdemontowane.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Odpowiadać będą za włamanie i kradzież samochodu. Dodatkowo 26-latek usłyszał zarzuty kradzieży przedmiotów z mieszkania zgłaszającego oraz posiadanie narkotyków, które zostały ujawnione podczas jego zatrzymania.

O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

POBIERZ APLIKACJĘ0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.