Międzyrzec Podlaski

Chciał odzyskać od byłego pracodawcy rzekomy dług. Miał pistolet na ceramiczne kulki

Region Pon. 27.11.2023 18:01:18
27
lis 2023

Policjanci międzyrzeckiego komisariatu zatrzymali 39-latka podejrzanego o groźby karalne oraz zmuszanie do określonego zachowania. Mężczyzna chciał w ten sposób odzyskać od byłego pracodawcy rzekomy dług. W trakcie zatrzymania mundurowi ujawnili przy nim pistolet na ceramiczne kulki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przed weekendem do międzyrzeckiego komisariatu zgłosił się 42-latek. Z jego relacji wynikało, że jego były pracownik grozi mu podpaleniem. Żąda przy tym zwrotu gotówki, która miała być rzekomą pożyczką. Dodał, że w rzeczywistości nie ma żadnych zobowiązań finansowych wobec mężczyzny. Pokrzywdzony twierdził, że w dzień zgłoszenia agresor groził również jego pracownikowi pokazując przy tym przedmiot przypominający broń. Chciał w ten sposób uzyskać adres zamieszkania zgłaszającego.

Działania funkcjonariuszy były natychmiastowe. Podejrzewany o te czyny 39-latek został zatrzymany na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Podczas zatrzymania mundurowi ujawnili przy nim przedmiot przypominający broń. W rzeczywistości był to pistolet na ceramiczne kulki. Przedmiot został zabezpieczony, a 39-latek trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że to nie jedyne czyny na koncie 39-latka. Podejrzewany jest o groźby wobec dwóch kolejnych osób. To tych zdarzeń doszło kilka dni przed zgłoszeniem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Sprawiedliwy Pon. 27.11.2023 16:32:21

A ukraińca co we Wrocławiu też groził pistoletem nie zatrzymano.