Międzyrzec Podlaski

Bitwę Regionów wygrało Koło Gospodyń Wiejskich w Przychodach

Region Pon. 24.06.2024 09:19:27
24
cze 2024

Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Międzyrzec Podlaski zdominowały Bitwę Regionów powiatu bialskiego, która odbyła się w sobotę 22 czerwca w Centrum Integracji i Aktywności Społecznej w Strzakłach.

Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs kulinarny. Potrawy regionalne przygotowało 14 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu bialskiego.

Pierwsze trzy miejsca zdobyły Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Międzyrzec Podlaski.

Bitwę Regionów wygrało Koło Gospodyń Wiejskich w Przychodach. Panie przygotowały potrawę zwaną Soczewiaki i będą reprezentować powiat bialski na etapie wojewódzkim. Drugie miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy. Trzecią nagrodę zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Strzakłach.

Etap wojewódzki Bitwy Regionów odbędzie się 10 sierpnia w Janowie Podlaskim podczas XLVI Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi.

- Społeczności lokalne aktywizują się. Centrum Integracji i Aktywności Społecznej w Strzakłach może być sercem powiatu bialskiego do organizacji wydarzeń kulturalnych i społecznych - powiedział Radiu Podlaski Michał Teofilski, zastępca wójta gminy Międzyrzec Podlaski.

Materiał przygotował Sławomir Karczewski.

Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.