Międzyrzec Podlaski

50 lat gminy Międzyrzec Podlaski zapisane na 364 stronach książki

Region Pt. 28.06.2024 10:47:54
28
cze 2024

W ramach obchodów 50-lecia powstania gminy Międzyrzec Podlaski została wydana książka zatytułowana „50 lat Gminy Międzyrzec Podlaski”. 27 czerwca w świetlicy wiejskiej w Wysokim odbyła się promocja tej publikacji, dofinansowanej ze środków pozyskanych w ramach projektu z Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania.

- Publikacja ukazała się z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą Wysokim. Opisuje przemiany, dziedzictwo kulturowe, ważne miejsca, poczynania ludzi - mówi Magdalena Chodzińska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu z siedzibą w Wysokim.

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza część to historia gminy. Opisuje jej przemiany, ludzi którzy ją tworzyli. Druga część składa się z 35 rozdziałów. Każdy rozdział poświęcony jest jednej miejscowości gminy Międzyrzec Podlaski.

Prace trwały ponad rok. - W przygotowanie tej publikacji zaangażował się sztab ludzi. Oprócz zespołu redakcyjnego byli to mieszkańcy naszej gminy. Ludzie, którzy wyrazili chęć i gotowość aby dzielić się tym co pamiętają ze swoich miejscowości. Wracali do wspomnień. Odkopywali swoje rodzinne pamiątki. Wspominali przyjaciół znajomych – mówi Monika Swórska nauczyciel, filolog polski, jeden z członków zespołu redakcyjnego.

- Książka pokazuje gminę poprzez pryzmat rozwoju poszczególnych miejscowości. Opisuje wszystkie miejscowości gminy Międzyrzec Podlaski . Jest to przecudna publikacja pisana przez mieszkańców gminy. 50 lat gminy Międzyrzec Podlaski zasługuje na szczególne docenienie dorobku wszystkich - mówi Krzysztof Adamowicz, Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.