Międzyrzec Podlaski

Zmarł Ryszard Kornacki - znany międzyrzecki poeta i pedagog, Honorowy Obywatel Miasta Międzyrzec Podlaski

Kultura Sob. 28.10.2023 09:15:13
28
paź 2023

26 października w wieku 83 lat zmarł znany międzyrzecki poeta i pedagog Ryszard Kornacki – Honorowy Obywatel Miasta Międzyrzec Podlaski. Był pierwszym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w latach 1979–1982 oraz inicjatorem wielu wydarzeń kulturalnych w mieście. Był też nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2 oraz w Liceum Ogólnokształcącym w Międzyrzecu. W latach 90-tych był współpracownikiem Katolickiego Radia Podlasie.

yszard Kornacki – poeta, prozaik, publicysta, nauczyciel, Honorowy Obywatel Miasta Międzyrzec Podlaski, urodził się 28 września 1940 roku w Lublinie. Od 1962 r. pracował i mieszkał w Międzyrzecu Podlaskim. Był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2. Pracował też w Liceum Ogólnokształcącym w Międzyrzecu. W latach 90-tych był współpracownikiem Katolickiego Radia Podlasia. Wspólnie z żoną Krystyną prowadził cotygodniową audycję kulturalną Pod skrzydłem Pegaza.  Opublikował kilkanaście zbiorów wierszy i aforyzmów. Wspólnie z żoną Krystyną wydali książkę „Czarna róża – baśnie i opowieści z Podlasia”.

7 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w w Międzyrzecu odbyło spotkanie autorskie związane z trzecim wydaniem tej publikacji. Wtedy ostatni raz udzielił wywiadu dla KRP. Cieszył się z kolejnego wydania tej książki.- To był mój drugi ojciec, nie tylko w sprawach literackich - tak Ryszarda Kornackiego wspomina satyryk Leszek Sokołowski.Ryszard Kornacki zmarł 26 października. Miał 83 lata. Msza św. żałobna zostanie odprawiona we wtorek,  31 października o godzinie 15.00 w kościele św. Mikołaja w Międzyrzecu.

POBIERZ APLIKACJĘ

POBIERZ APLIKACJĘNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.