Międzyrzec Podlaski

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu

30
maj 2024

Wielu wiernych przybyło 30 maja do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim na Mszę św. i manifestowało swoją wiarę w Boga uczestnicząc w procesji ulicami miasta. Eucharystii przewodniczył ks. Dariusz Ostałowski, proboszcz parafii.

Po Mszy, licznie zebrani wierni wzięli udział w procesji do czterech ołtarzy. Ołtarze znajdowały się przy ul. Lubelskiej, na skrzyżowaniu ulicy Partyzantów i Narutowicza, ul. Podrzecznej. Procesja zakończyła się przy ołtarzu polowym przy Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Na zakończenie uroczystości homilię wygłosił ks. Jacek Wojdat.

- Dzisiaj Jezus, do którego tak często i chętnie przychodzimy, chce wyjść na ulice naszych miast. Chce być obecny wśród nas. Przechodząc wśród naszych domów, chce zajrzeć w okna i zobaczyć jak żyjemy, jak ta nasza codzienność wygląda. Jak wyglądają nasze domy i nasze rodziny. Chcemy, ażeby Jego obecność wśród nas pomagała nam przemieniać oblicze tej ziemi. Jezus chce być obecny wśród nas. Jego zamiarem jest, aby nigdy nikomu nie zabrakło chleba codziennego i eucharystycznego – mówił w homilii ks. Jacek Wojdat.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.