Międzyrzec Podlaski

Orszak Trzech Króli w Międzyrzecu Podlaskim

06
sty 2024

Wielu mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego i okolic wzięło udział w tegorocznym Orszaku Trzech Króli. Orszak przebiegający pod hasłem „W jasełkach leży”, rozpoczął się na parkingu u zbiegu ulic Warszawska - Brzeska - Przedszkolna. Kolejne scenki były na skrzyżowaniu ulic Lubelska - Warszawska, na ulicy Lubelskiej, Placu Jana Pawła II. Orszak Trzech Króli zakończył się przy ołtarzu polowym parafii św. Józefa.

- Przyszłam z ciekawości. Mama zawsze chwaliła, że jest bardzo fajnie więc przyszłam zobaczyć jak to wygląda na żywo. Wszyscy jechali to i ja pojechałam. Ja jestem drugi raz. Taka mała odskocznia każdemu się przyda - mówią uczestnicy orszaku, mieszkańcy ziemi międzyrzeckiej.

Organizatorem orszaku była parafia św Józefa w Międzyrzecu Podlaskim. - Zostaliśmy zaproszeni do współorganizacji tego orszaku. Nasza szkoła jest odpowiedzialna za przygotowanie scenariusza, przygotowanie młodzieży, grona pedagogicznego i rodziców, którzy bardzo licznie włączyli się w dzisiejszy orszak - mówi Justyna Kołodziejczuk Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach.

Koordynatorem Orszaku Trzech Króli w Międzyrzecu Podlaski był ks. Daniel Struczyk, wikariusz parafii św. Józefa. Przygotowania trwały od początku listopada. - Ja się bardzo cieszę z frekwencji. Mieszkańcy nie zawiedli – mówi ks. Daniel Struczyk.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Anonim Śr. 10.01.2024 16:17:15

A koń brudny