Międzyrzec Podlaski

Motocykliści z Międzyrzeca Podlaskiego i okolic na Jasnej Górze

23
kwi 2024

W miniony weekend, 20-21 kwietnia motocykliści z Międzyrzeca Podlaskiego i okolic uczestniczyli w modlitewnym rozpoczęciu sezonu motocyklowego na Jasnej Górze. Grupa kilkunastu motocyklistek i motocyklistów wyruszyła w sobotę do Częstochowy przed tron Jasnogórskiej Pani, by polecać się Jej opiece przez cały nadchodzący sezon motocyklowy. Ks. Leszek Mućka sprawował w tej intencji Mszę świętą na wałach Jasnej Góry.

To już XXI taki zlot w Częstochowie, gdzie przybywają miłośnicy jazdy na dwóch kółkach z całej Polski. Nie wyobrażają sobie innego rozpoczęcia sezonu jak na Jasnej Górze, razem z Matką z Cudownego obrazu.

Motocykliści uczestniczyli w spotkaniu z ks. arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim, Metropolitą Lwowskim, sekretarzem dwóch papieży - św. Jana Pawła II i Benedykta XVI.
O godzinie 21.00 stanęli przed Cudownym obrazem i modlili się na Apelu Jasnogórskim. Przed tronem Czarnej Madonny polecali siebie i swoich bliskich odmawiając wspólnie dziesiątek różańca.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i figli jakie płatała pogoda w postaci opadów śniegu, wszyscy cali i zdrowi pokonali trasę Międzyrzec Podlaski - Częstochowa i z powrotem.Opr. Mieczysław K.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.