Międzyrzec Podlaski

Kolejne spotkanie z przewodnikiem w Międzyrzecu Podlaskim

27
kwi 2024

W niedzielę 28 kwietnia, w ramach spotkań z przewodnikiem, z cyklu „Na ścieżkach sztuki w kościele św. Mikołaja”, Dorota Pikula-Kuziak, kustosz Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach mówić będzie o artystycznych sekretach ołtarza głównego.

Pierwsze spotkanie z przewodnikiem odbyło się w listopadzie ubiegłego roku. Jutrzejsze wydarzenie rozpocznie się po Mszy św. o godzinie 12.15.

- Zostaniemy wprowadzeni w świat sztuki. Do tej pory dwa spotkania przyniosły nam ogrom różnego rodzaju ciekawostek i wiedzy na temat tego wszystkiego, co w kościele mamy. Wnętrze kościoła jest harmonią. To są elementy, które ze sobą bardzo dobrze grają i mają także bardzo wielki wymiar duchowy – mówi ks. Dariusz Parafiniuk, proboszcz parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.

Kościół św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim jest najstarszą świątynią w mieście.  Jest to kościół parafialny, murowany z cegły. Został zbudowany 1477 w roku w stylu gotyckim z fundacji ówczesnego właściciela Międzyrzeca Jana Nasutowicza, starosty brzeskiego.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.