Siemiatycze

Idąc nocą za krzyżem...

25
mar 2023

Z Sanktuarium Maryjnego w Ostrożanach do kościoła parafialnego pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach szli nocą z 24 na 25 marca pątnicy biorący udział w Nocnej Drodze Krzyżowej. U stóp Ostrożańskiej Pani witał wszystkich zgromadzonych Kustosz Sanktuarium ks. Piotr Wójcik dziękując za obecność i świadectwo wiary.

Mszy Św. w Ostrożanach przewodniczył ks. Bohdan Sawicki, proboszcz parafii Św. Andrzeja Boboli, a koncelebrowali wikariusze z siemiatyckich parafii ks. Daniel Obzejta i ks. Bartosz Ojdana. Intencja, jaka towarzyszyła Mszy Św. i tegorocznej drodze krzyżowej to obrona dobrego imienia św. Jana Pawła II.

Homilię wygłosił ks. Daniel Obzejta, asystent oddziału Akcji Katolickiej w Siemiatyczach. Kapłan skupił się na znaczeniu krzyża w naszym codziennym życiu. Jak wyliczał – krzyż to nasze cierpienia, znakiem krzyża rozpoczynamy dzień, towarzyszy on sakramentom i pracy, jest wpisany w nasze życie.

Po Eucharystii pątnicy szli w trzech kolumnach, których przewodnikami byli: ks. Daniel Obzejta, ks. Bartosz Ojdana i Małgorzata Perlejewska z Akcji Katolickiej. Szli w ciszy, czternaście razy zatrzymując się przy stacjach drogi krzyżowych – zwykle były to miejsca wyznaczone przez przydrożne krzyże. Jedna z ostatnich stacji była przy pomniku św. Jana Pawła II w Siemiatyczach przy kościele pw. WNMP, tutaj też zapalono znicze. Ostatnim etapem pielgrzymiego szlaku była adoracja krzyża w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Maniek Sob. 25.03.2023 14:44:45

Niech Was Pan Bóg Błogosławi, bez Boga i wiary każdy naród upada i moralnie i fizycznie.