Garwolin

Garwolin: modlili się o błogosławieństwo dla Polski

19
lut 2024

Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny zawierzyli siebie i Polskę uczestnicy modlitewnego wieczoru, który 16 lutego w garwolińskiej parafii Matki Boskiej Częstochowskiej zorganizowali Wojownicy Maryi. W obliczu zamętu, podziałów, różnego rodzaju zagrożeń zewnętrznych i wewnętrznych dla naszej ojczyzny – ta modlitwa jest teraz szczególnie potrzebna – podkreślają organizatorzy modlitewnego wydarzenia.

Żyjemy w trudnych czasach, gdzie wartości chrześcijańskie, katolickie, wartości takie jak rodzina oparta na tradycji w nauczaniu Kościoła katolickiego są deptane przez różnego rodzaju ideologie i wrogów Kościoła. - Ciągle się słyszy informacje o in vitro, będzie procedowana ustawa aborcyjna, a my jako Wojownicy Maryi jesteśmy mocno za ochroną życia poczętego aż do naturalnej śmierci, więc te wartości też są bliskie w naszych sercach. Jest ogólnie niepokój, duży zamęt, widzimy niejednokrotnie wielkie podziały, brak jedności i za to chcemy się modlić, żeby w naszej Ojczyźnie główną dewizą było hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna” , żebyśmy służyli przede wszystkim Bogu, później Ojczyźnie, swoim rodzinom i żeby nasi rządzący kierowali się też Dekalogiem, wartościami, które są nadrzędne nad cywilizacją pieniądza, pędem, globalizacją...- mówi Grzegorz, lider katolickiego ruchu Wojownicy Maryi w Garwolinie, a Robert dodaje, że dzisiaj w szczególny sposób, jako Wojownicy Maryi, przez wstawiennictwo Matki Bożej „modlimy się za każdą polską rodzinę, aby otwierała swoje serce na prawdę Ewangelii, a z niej płynącą prawdę o naszej obecnej rzeczywistości, niech w każdej rodzinie zakróluje Jezus, który jest drogą, prawdą i życiem”. - Niech Duch Prawdy zstąpi na naszą Ojczyznę, zstąpi na Polskę, zstąpi na każdego i każdą z nas... podkreśla.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z braćmi Grzegorzem i Robertem z ruchu Wojownicy Maryi.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Kobieta Wt. 20.02.2024 08:05:21

Oby mężczyzn , którzy kochają Maryję swoim sercem będą więcej, którzy nie wstydzą się bronić wartości , którzy nie wstydzą się wyznawać Wiary w Pana Boga. Życzymy więcej odważnych mężczyzn, pełnych Męstwa , Mądrości i Bojaźni Bożej, a coraz mniej tych zniewieściałych, nieodpowiedzialnych, zakłamanych, niedojrzałych i traktujących kobiety jak przedmioty, dla których życie to przecież tylko lekka zabawa. Traktujących kobiety jak zabawki i gdy znudzi się jedna, to zepsuć, porzucić i zawłaszczyć nową. Egoistyczne, bezmyślne, agresywne, cyniczne i obłudne zachowanie. Jaki mężczyzna taka rodzina, takie społeczeństwo, taki kraj. I to też tyczy się wszystkich , a zwłaszcza pełniących władcze stanowiska rządzących czy służących w Kościele kapłanów. Zażegnajmy ten kryzys męskości!

Anna L Wt. 20.02.2024 14:50:44

Niech dadzą przykład innym mężczyznom jak należy wierzyć o kochać Ojczyznę i jak traktować inne kobiety!